... czyli to, co przedstawiciel Polonii (Kanada) ma do powiedzenia na tematy wolnościowe, związane z Ronem Paulem (Video).

 

Zamieszczamy komentarz video naszego rodaka nawiązujący do wczorajszego wywiadu z Ronem Paulem w programie Jaya Leno (materiał w tłumaczeniu).

 

 

Jeśli mogę coś od siebie napisać w "komentarzu do komentarza" tego Pana to to, że podzielam jego pogląd dotyczący używania zbyt daleko idących stwierdzeń typu "zdrajca" odnośnie ludzi takich jak Rand Paul czy Peter Schiff. Ci ludzie poświęcili znaczną część swojego życia dla drugiego człowieka i nadal to robią. Pisałem już, że Rand Paul towarzyszył i pomagał swojemu ojcu od najmłodszych lat. Jego obecna "taktyka, strategia" - jak to sam określa - jest "odmienna od niezmiennej" filozofii ojca, jednak czy zasługuje na pogardę? Czy "wybieranie mniejszego zła" przez Petera Schiffa przekreśla wszystko to, co zrobił i będzie robił na froncie wolnościowym?

Mimo iż pracuję w trochę innej branży to wiem, ile nieraz spędza się czasu nad napisaniem jednego zdania. Albo ile potrzeba odwagi aby wystąpić i bez drżenia w głosie wygłosić swoje poglądy przed grupą ludzi. A ci wymienieni powyżej robią to non-stop. I to nie dla siebie.

W tym wszystkim, w tej całej ideologicznej rozterce, jest coś, co umożliwia zrozumienie i docenienie postaci jaką jest Ron Paul.

Dlaczego w gabinecie Rona Paula wisi portret Miltona Friedmana, mimo iż w kwestii monetarnej (jakże istotnej) był między nimi dysonans? Dlaczego Ron Paul, będąc babtystą, pisze taki tekst?

Riddickerr