Ron Paul uzyskał większość wśród delegatów w stanach Maine i Newada. Pokazuje to że strategia obrana przez zwolenników Paula na prawybory w stanach gdzie głosowano przez caucusy działa. W ten sposób zwolennicy Paula wciąż mają nadzieje na niespodziankę na sierpniowej konwencji Partii Republikańskiej w Tampie.

Konwencja Republikańska w stanie Maine została zdominowana przez zwolenników Rona Paula. Aż 21 z 24 delegatów z tego stanu na konwencję partyjną będzie wspierać Kongresmena z Teksasu. Co ważniejsze podobnie mogą wyglądać konwencje w Massachusetts, Iowa i w Kolorado. W Newadzie zwolennicy Paula zdobyli 22 miejsca w porównaniu do 3 zajętych przez wspierających Romneya. W ten sposób Paul odniósł już potwierdzone zwycięstwa w dwóch stanach

Sztab wyborczy Mitta Romneya podkreśla że Ron Paul nie stanowi żadnego zagrożenia, ale na wszelki wypadek swoimi wypowiedziami stara się nie zdenerwować zwolenników Paula. Romney zdaje sobie sprawę, że w przypadku potwierdzenia jego nominacji, w wyścigu z Barackiem Obamą będzie potrzebował poparcia tych którzy w prawyborach oddali swoje głosy na Paula.