W trakcie jednego z ostatnich wywiadów radiowych Senator Rand Paul stanowczo zdementował spekulacje niektórych mediów odnośnie potencjalnej koalicji jego ojca z Mittem Romneyem. Pogłoski takie przybrały na sile po tym, jak Paul i Romney wspólnie zaczęli punktować innego republikańskiego kandydata - Ricka Santorum.

Rand Paul stwierdził, że jeżeli istnieje porozumienie pomiędzy jego ojcem a Mittem Romneyem, to jest ono tak tajne, że on sam o nim nie wie. Określił także te spekulacje mianem "internetowej paplaniny". Dodał ponadto, że wielu ludzi czerpie frajdę z rozsiewania tego typu pogłosek. Zdecydowanie podkreślił także, że jego pierwszorzędnym wyborem na prezydenta Stanów Zjednoczonych, jest kandydatura Rona Paula. Jeśli zaś chodzi o urząd w potencjalnym gabinecie jego ojca, to interesuje go wyłącznie stanowisko "nieoficjalnego doradcy".

Rand Paul ponadto powiedział, że strategią jego ojca jest uzbieranie jak największej liczby delegatów i wygranie prawyborów: "(...)Jedną z niepisanych historii jest to, że Ron Paul mógł już wygrać w kilku stanach, jednak społeczeństwo póki co się nie zorientowało, ponieważ delegaci nie zostali przydzieleni jeszcze nawet w Iowa i uważamy, że ciągle mamy sensowną szansę wygrać Iowa, kiedy delegaci zostaną policzeni; uważamy, że mamy sensowną szansę wygrać Maine, kiedy delegaci zostaną policzeni(...)".

Rand Paul zaprzeczył także pogłoskom dotyczącym ewentualnego stanowiska wiceprezydenta u boku Mitta Romneya. Pojawiły się one, kiedy Rand w trakcie jednego z wywiadów, przyciśnięty przez dziennikarza, odpowiedział, że czułby się zaszczycony, gdyby otrzymał tego typu ofertę. Spekulacje zostały jednak sprostowane: "Kiedy naciskają, naciskają, naciskają i mówią "Co z Romneyem? Zrobiłby Pan to?", wspomniałem, że czułbym się zaszczycony, mówiąc to miałem jednak na myśli coś w stylu: jeśli byłbyś nominowany do Nagrody Akademii Filmowej, jaka byłaby twoja odpowiedź? Odpowiedziałbyś "to byłby zaszczyt być nominowanym"(...)".

Rand Paul jest amerykańskim senatorem ze stanu Kentucky. Został wybrany na to stanowisko w 2010 roku.

Źródło: http://www.ronpaul2012.com/.