Nie jest tajemnicą, że działalność Rona Paula odbija się coraz szerszym echem nie tylko w samych Stanach Zjednoczonych, ale także w innych krajach na całym świecie. Fenomen teksańskiego Kongresmena dotarł także na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Dnia 29 lutego o godz. 16:00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Al. Racławickie 14) odbędzie się prezentacja zatytułowana To The White House and Beyond: Ron Paul as the Ultimate (American) "Black Swan"* (Do Białego Domu i dalej: Ron Paul jako największy (amerykański) "Czarny Łabędź"*). Celem prezentacji jest przedstawienie sylwetki republikańskiego kandydata na prezydenta. Organizator zaprasza do sali C-01B, znajdującej się na parterze Collegium Jana Pawła II (tzw. "Nowy Gmach", 10-piętrowy budynek). Prezentacja odbędzie się w języku angielskim. Wstęp wolny.

*wydarzenie określane jako "czarny łabędź" - zaskakujące wydarzenie o olbrzymim wpływie na otaczającą rzeczywistość, które jest następnie z perspektywy czasu racjonalizowane jako takie, którego można było się spodziewać (np. dzięki istnieniu danych, które nie były wcześniej brane pod uwagę). Więcej: http://www.nytimes.com/2007/04/22/books/chapters/0422-1st-tale.html.

 

Oryginalne ogłoszenie dotyczące prezentacji.

 

 

Ogłoszenia wiszące na drzwiach sal Instytutu Filologii Angielskiej KUL.