W atmosferze wielkiego zamieszania i oskarżeniach o oszustwa przy liczeniu głosów odbywały się tegoroczne caucusy w Maine. 18 lutego odbyły się głosowania w dwóch hrabstwach, które mogły zdecydować o zwycięstwie Rona Paula w całym stanie. Pomimo wygranej nie wystarczyło jednak głosów kongresmenowi i minimalnie ustępuje wciąż Mittowi Romneyowi. Ten wynik raczej się nie zmieni pomimo tego iż ostatni caucus odbędzie się w mieście Castine 3 marca.

 

W hrabstwie Washington Paul wygrał dzięki 163 głosom, zbierając dwukrotnie więcej od drugiego Mitta Romneya - 80 głosów. Również w Hancock zwycięstwo kongresmena było niepodważalne, poparło go 41 głosujących podczas gdy Romney zgarnął 16 głosów. Mimo wszystko nie udało się zniwelować różnicy, która przed sobotą wynosiła 239 głosów na korzyść Romneya. W chwili obecnej według gazety Bangor Daily rozkład w całym stanie wygląda następująco:

Kandydat Ilość głosów Procent całości
Mitt Romney 2374 38%
Ron Paul 2257 36,2%
Rick Santorum 1134 18,2%
Newt Gingrich 404 6,5%

Dla 24 delegatów ze stanu Maine powyższe wyniki nie są jednak wiążące, dlatego ciężko na tej podstawie wysnuwać jakiekolwiek wnioski. Cała sprawa z nagłośnieniem sprawy prawyborów może jednak wyjść Paulowi na dobre. Aby wyeliminować błędy w Maine nakazano ostatecznie ponowne przeliczenie głosów oddanych w całym stanie. Możemy jednak być pewni że w każdym następnym stanie coraz bardziej zwolennicy Paula będą patrzeć liczącym na ręce i szukać wszelkich pomyłek lub celowych oszustw. Pod ostrzałem znalazł się przewodniczący Partii Republikańskiej w Maine Charlie Webster, który ogłosił zwycięzcą prawyborów Mitta Romneya pomimo tego iż wciąż realną szansę na wygraną miał Ron Paul.

Wynik w Maine z pewnością wlał sporo nadziei w serca zwolenników Paula. Tym bardziej ważne jest aktywne uczestnictwo wybranych już delegatów na wyższych szczeblach głosowania, aby ostatecznie jak najwięcej jego wyborców znalazło się w delegacji na konwencję partyjną w Tampa. Nie czekając na poprawę swojego wyniku Paul rozpoczął w międzyczasie kampanie w następnych stanach co zrelacjonuje w następnej wiadomości.

PS. Wracam do rzeczywistości, więc wszystkich czytelników zapewniam, że od dzisiaj częstsze będą aktualizacje na stronie. Dzięki za wytrwałość, ostatnia wiadomość osiągnęła rekordowo dużą ilość wyświetleń ;)