Na prawie 3 miesiące przed głosowaniem w Teksasie Ron Paul wygrywa dwa sondaże zorganizowane w stanie, który reprezentuje w Kongresie. Oprócz tego dzięki nowej zbiórce pieniędzy na kampanię w Karolinie Południowej i później udało się zebrać następny 1 milion $. Postanowienie sędziów w stanie Wirginia ostatecznie zamknęło drogę innym kandydatom do prawyborów - walczyć o nominację będą tam jedynie Romney i Paul!

Pierwszy z sondaży został przeprowadzony w Houston. Zagłosowało w nim 707 osób z całego stanu. Oto wyniki:

Jak widać kongresmen Paul cieszy się większym poparciem niż gubernator Teksasu Rick Perry. Oprócz tego po dwóch pierwszych kiepskich wynikach Perry rozważał rezygnację, więc do kwietnia kiedy odbędą się primaries w Teksasie może już nie uczestniczyć w wyścigu. Zaskakująco niski wynik osiągnął Romney. Pokazuje to, że w południowych stanach jego zwycięstwo nie jest przesądzone. Teksas bardzo zasobny w delegatów - aż 155 - może być ważniejszy dla Paula niż kilka mniejszych stanów. Wiadomo też, że tego samego dnia - 3 kwietnia - odbędą się prawybory w DC, gdzie prawdopodobnie uda się Romney. Kampania Paula w Teksasie może mu przynieść wielkie korzyści w postaci ilości delegatów. Dodatkowy sondaż, przeprowadzony drogą głosowania SMS, przy 3300 oddanych głosach przyniósł jeszcze donioślejsze zwycięstwo Rona Paula: 54,4% osób oddało na niego swój głos. Pozostali kandydaci to odpowiednio: Santorum 15,6%, Perry 13,3%, Gingrich 11,9%, Romney 4,2%, Huntsman 0,5%. Wiadomo jednak, że sondaże przeprowadzane w ten sposób nie są zbyt reprezentatywne.

Źródło: ronpaul2012.com

Dzięki zbiórce pieniędzy Ron Paul może prowadzić dalej swoją kampanię w Karolinie Południowej i w kolejnych stanach. W poniedziałek 16 stycznia o godz. 20 (2 w Polsce) odbędzie się debata transmitowana przez stację FOX News. Miejmy nadzieję że Ron Paul jako zdobywca 2 miejsca w NH otrzyma odpowiednią ilość czasu w ciągu tej debaty, ponieważ jej przebieg może mieć również znaczenie dla rozkładu głosów 21 stycznia.

Ostatecznie rozstrzygnięto sprawę prawyborów w Wirginii. Sąd oddalił pozew Ricka Perry'ego przeciw niedopuszczeniu innych kandydatów do prawyborów. Jak informowaliśmy już wcześniej jedynie Ron Paul i Mitt Romney dostarczyli wymaganą ilość podpisów i spełnili rygorystyczne wymagania. Pozostali kandydaci albo nie uzbierali wymaganej ilości podpisów (Huntsman, Santorum), albo po przeliczeniu nie spełnili procedur (Perry, Gingrich). Członkowie sztabu wyborczego Paula podkreślają, że jasno pokazuje to stan rzeczy - jedynie dwóch kandydatów w wyściu o republikańską nominację liczy się na terenie całego kraju.

Źródła: RonPaul2012.com, TheBlaze.com, DailyPaul.com