Wielu zwolenników Ron Paula po zerknięciu na rezultaty sondaży sprzed kilku, kilkunastu dni zwątpiło w możliwość uzyskania dobrego wyniku w Południowej Karolinie. Tymczasem mamy dowód na to, że były to zbyt pochopne wnioski! Okazuje się, że czołowe lokaty zajmowane przez kongresmena w Iowa i New Hampshire znacznie wpłynęły na preferencje wyborców w kolejnym stanie, który odwiedzą republikańscy kandydaci.

Mitt Romney prowadzi w sondażu dotyczącym republikańskich prawyborów w Południowej Karolinie uzyskując w nim 29%. Newt Gingrich plasuje się obecnie na drugiej pozycji z rezultatem 25%-owym, a Ron Paul na trzeciej z wynikeim 20%-owym.

Co prawda taki wynik nie usatysfakcjonowałby nas w pełni, zatem spójrzmy jak może się on jeszcze zmienić w ciągu tych kilku pozostałych dni. Jak się okazuje tendencja jest bardzo korzystna. Od poprzedniego takiego badania Ron Paul zyskał aż 11 punktów procentowych! Największą stratę odnotował zaś Rick Santorum, któremu ubyło aż 17 punktów pocentowych. Swoją drogą - wahania jakim podlegają wyborcy świadczy o tym, że wszystko bardzo łatwo może się zmienić nawet w zaledwie kilka dni, zatem czeka nas w tych prawyborach prawdziwa wojna z ostrą walką w każdej bitwie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie źródłowej.

Źródło: americanresearchgroup.com