Ron Paul walczy obecnie o uzyskanie jak najlepszego wyniku w primaries, które odbędą się 10 stycznia w stanie New Hampshire. W "Granitowym Stanie" jak brzmi jego przydomek, najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa wydaje się być Mitt Romney, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Dzięki dobrej prasie po niespodziewanym drugim miejscu w Iowa, rosną także słupki poparcia Ricka Santoruma. Czy ostatnie dni kampanii wyborczej przyniosą wzrost poparcia dla Rona Paula, a do mieszkańców New Hampshire szczycących się mottem "live free or die'" dotrze w końcu przesłanie wolności?

 

Wiele wskazuje na to, że początkowa przepaść dzieląca Romneya i Paula stale się zmniejsza. Dzięki dobremu wynikowi w Iowa ludzie mogli się przekonać, że może jednak Paul jest "wybieralny". Oprócz tego występuje przepływ elektoratu od Romneya do Santoruma co w konsekwencji może być dość pozytywne dla Rona Paula. Oprócz tego sztab kampanii wyborczej Paula wypuścił w ostatnim tygodniu spot emitowany głównie w telewizji kablowej w stanie New Hampshire, wymierzony w Santoruma i przedstawiający go jako hipokrytę głosującego wbrew swoim poglądom:

PS. To moje pierwsze tłumaczenie i pierwsze osadzenie napisów więc proszę o wyrozumiałość ;)

Ron Paul w kampanii w New Hampshire wykorzystuje także swojego syna senatora Randa Paula, który wspomaga go na spotkaniach z wyborcami. Wczoraj odbyła się pierwsza debata, natomiast dzisiaj odbędzie się druga. Zatem w najbliższym czasie Czytelnicy mogą się spodziewać obszernych tłumaczeń.

Ron Paul wygrał także sondaż przedwyborczy przeprowadzony przez Partię Republikańską w stanie Idaho, który będzie wybierał delegatów w caucusie w czasie tzw. Super Wtorku 6 marca 2012. Paul zajął pierwsze miejsce ze 173 ze 399 głosów, przed Romneyem - 135, Gingrichem - 47, Santorumem - 40 i Huntsmanem - 4. Idaho jest dość ważnym stanem ponieważ wysyła na konwencje krajową aż 32 delegatów (więcej niż Iowa czy New Hampshire). Kampania kongresmena z Teksasu w Idaho jest dobrze zorganizowana i może przynieść zwycięstwo nad kandydatami establishmentu.