W opublikowanym wczoraj najnowyszm sondażu Public Policy Polling Ron Paul utrzymał się na prowadzeniu w stanie Iowa z wynikiem 20% poparcia. Pomimo ostatnich ataków w mediach poziom poparcia dla kongresmena z Teksasu wciąż jest wysoki, co jest dobrym prognostykiem przed jutrzejszym caucusem. Paulowi depczą po piętach Mitt Romney (19%), który będzie prawdopodobnie najpoważniejszym kontrkandydatem oraz notujący ostatnio duży wzrost popularności Rick Santorum (18%).

Źródło: Public Policy Polling

Ciekawe są również inne wyniki dostępne w rozszerzonym pliku tutaj. Jedynie 4% ankietowanych nie wskazało żadnego kandydata. Natomiast 76% zadeklarowało zdecydowane przywiązanie do swojego kandydata. Ron Paul ma dość niski wynik jeśli chodzi o drugi wybór, może to oznaczać że jego elektorat jest dość sztywny i wyborcy innych kandydatów nie byliby skłonni go poprzeć. Pomimo tego, że 38% badanych największą wagę przykłada do spraw wydatków rządowych i zmniejszenia zadłużenia, to nie są oni gotowi na "Plan Pdbudowy Ameryki". 60% osób uważa, że Ron Paul ma silne przekonania. Z kolei 27% uważa, że Mitt Romney ma największą szansę wygrania z Obamą. Z naszego punktu widzenia najważniejszą pozycją jednak jest wiek przebadanych osób. Okazuje się że 40% stanowiły osoby w wieku od 46 do 65 lat, natomiast największy elektorat Paula - osoby w wieku 18-29 - stanowiły tylko 12% ankietowanych.

Ron Paul ma duże szanse na zwycięstwo w stanie Iowa, jednak wiele zależy od tego ilu jego zwolenników uda się na caucus. Oprócz tego kluczowi mogą być także wyborcy niezależni lub Demokraci rejestrujący się na ten dzień jako wyborcy Republikańscy. Wśród tego typu wyborców Paul ma duże poparcie. W ostatnich godzinach Jesse Benton przewodniczący komitetu wyborczego Paula powiedział, że to będzie wyścig pomiędzy dwoma kandydatami: mającym za sobą establishment, dążacym do utrzymania status quo Romneyem i mającym za sobą obywateli Ronem Paulem. Odpowiedział także na zarzuty, że kongresmen jest zbyt stary, aby zostać następnym prezydentem, przekonując, że jest człowiekiem w "najlepszej formie jakiego kiedykolwiek widział, codziennie przechodzi 3 mile i przejeżdza na rowerze 15. Jest młody i bystry."