Informacja pochodzi z 6 maja.

Kongresmen z Texasu osiągnął pierwsze poważne zwycięstwo w badaniach opinii publicznej. W sondażu, w którym znajduje się główny z potencjalnych Republikańskich kandydatów, gubernator Arkansas Mike Huckabee, to Ron Paul został uznany za najlepszego kandydata w starciu z Obamą.

Badania stwierdzają, że pan Huckabee wyprzedza innych potencjalnych kandydatów uzyskując 16% poparcia, podczas gdy 14% respondentów stawia na potentata nieruchomości Donalda Trumpa. Były gubernator Massachusetts Mitt Romney może liczyć na 13%, a była gubernator Alaski Sarah Palin na 11% poparcia.

Podczas gdy prezydent Obama pokonałby każdego wyżej wymienionego kandydata Republikanów, Ron Paul, który ogłosił powstanie swojej komisji badawczej pod koniec zeszłego miesiąca, zbliża się do pokonania prezydenta z ramienia Demokratów. Kandydat wspierany przez ruch Tea Party przypuszczalnie traci do Obamy tylko siedem punktów procentowych (45% do 52%).

Kongresman z Teksasu powiedział, że wciąż zastanawia się, czy brać udział w nadchodzącej kampanii prezydenckiej, zauważając, że w jego planach nadal pozostaje kontynuowanie spotkań z wyborcami, podczas których mierzyć będzie poziom poparcia dla swojej oferty prezydenckiej.


Źródło: link

Tłumaczył: Krzysiek Maciaszek