13.02.2011, Lake Jackson, Texas ? Po otrzymaniu wiadomości, iż wygrał tegoroczny preferencyjny sondaż prezydencki podczas Konferencji Politycznej Akcji Konserwatywnej (CPAC) Kongresmen Ron Paul wydał następujące oświadczenie:

?Czuję się zaszczycony napływem wsparcia jakie otrzymałem wygrywając sondaż CPAC. Wydarzenia takie jak to dodają mi energii oraz są olbrzymim bodźcem, aby trwać w walce o Wolność i naszą Konstytucję. To zwycięstwo jest czymś więcej, niż tylko moim zwycięstwem ? oznacza, iż przesłanie Wolności znajduje odzew w wielu miejscach kraju. Młodzi ludzie, którzy szczególnie mocno wzięli udział w sondażu, rozumieją, że przywrócenie naszej Wolności jest kluczem do naszej przyszłej pomyślności. Pozostaję optymistą, iż nasze przesłanie będzie się szerzyć oraz pomoże następnemu pokoleniu odtworzyć wspaniałą tradycję, która uczyniła Amerykę najwspanialszym narodem w historii ludzkości.?

CPAC jest powszechnie uznawana za największą i najważniejszą w kraju konferencję gromadzącą Konserwatystów. Dr. Paul otrzymał w omawianym głosowaniu 30 procent głosów, pokonując ostatecznie uplasowanego na drugiej pozycji o 7 punktów procentowych. Nikt z pozostałych nie przekroczył 6 procent głosów.

Żródło: link

Tłumaczył: Konrad Domowicz