"Ron Paul: rewolucja nadal trwa"

(CNN) - Teksański kongresmen Ron Paul powiedział w poniedziałek, że jego rewolucja wciąż jest żywa oraz że nie będzie wykluczony z wyścigu o fotel prezydencki przez Partię Republikańską.

"Próbujemy powiedzieć, że mamy prawo do dowodzenia słuszności naszej sprawy, takiej, że republikanie powinni się za czymś opowiadać" - powiedział Paul w CNN w poniedziałkowy poranek, dodając, że potrzeba zmiany jest niezbędna, ale cała trójka kandydatów, włączając Johna McCaina, reprezentuje kontynuację tej samej polityki.

Spora grupa zwolenników Paula zdołała wstrzymać przez weekend republikańską konwencję w Nevadzie, po tym jak partia próbowała wyłączyć teksańskiego kongresmena z procesu podziału delegatów.

Paul, który nigdy oficjalnie nie odpadł z republikańskiego wyścigu, powiedział, że nadal zyskuje wsparcie ze strony delegatów. "Jaki byłby sens urządzania konwencji, jeśli wszystko zostało już ustalone?" Nie sprecyzował o kim mówił, ani też skąd jego nowe wsparcie pochodzi.

Kongresmen ma 21 delegatów [na narodową konwencję] według ostatniego zliczania przez CNN. Senator z Arizony John McCain ma 1,331 delegatów, były gubernator Arkansas Mike Huckabee ma 267, a Mitt Romney ma 255.

Paul powiedział, że jego poglądy są "bardzo zestrojone z byciem dobrym republikaninem" i tradycyjnymi wartościami GOP.

Pytany o to, czy zachęci swoich zwolenników do poparcia McCaina, Paul wielokrotnie powtarzał, że obaj fundamentalnie różnią się co do kluczowych kwestii, mianowicie sprowadzenia do domu wojsk z Iraku.

Paul powiedział, że wykorzysta pozostałe środki z kampanii, blisko 4 miliony dolarów, do wsparcia kandydatów, którzy podzielają jego wizję.

 


Źródło: link

Tłumaczył: Riddickerr

Przekład ukazał się po raz pierwszy 1 maja 2008 r. na blogu "Rewolucja jest teraz".